Zgodnie z unijnymi wytycznymi, z każdym rokiem zwiększa się liczba firm objętych obowiązkiem raportowania śladu węglowego. Coraz częściej mówi się także o tym, dlaczego warto obliczać ślad węglowy i jakie korzyści przynosi to organizacji.

Mówiąc o śladzie węglowym mamy na myśli sumę emisji gazów cieplarnianych, wytworzonych w sposób bezpośredni lub pośredni przez daną organizację (np. przedsiębiorstwo), produkt, wydarzenie lub osobę.

Przedsiębiorcy coraz częściej oczekują, że ich partnerzy biznesowi będą im regularnie przesyłać szczegółowe raporty dotyczące wielkości śladu węglowego. Wynika to z większej świadomości ekologicznej nie tylko producentów, ale przede wszystkim konsumentów. Unia Europejska podjęła niełatwe zadanie, aby do 2050 roku osiągnąć neutralność klimatyczną, dlatego im wcześniej  zaczniemy działać, tym szybciej MŚP zyska przewagę nad konkurencją w nowych warunkach prawnych.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców kontynuujemy temat spotkań dotyczący zrównoważonego rozwoju.

W piątek, 7 czerwca 2024 r. Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Koninie organizuje warsztaty poświęcone praktycznym przykładom obliczania śladu węglowego.

Nasz Ekspert pomoże określić granice organizacyjne i zakres emisji, następnie przeprowadzi przez mapowanie i organizacje zbierania danych. Kolejnym etapem będzie obliczanie śladu węglowego oraz wygenerowanie raportu z procesu wyliczania śladu węglowego.

Miejsce:

Agencja Rozwoju Regionalnego S.A w Koninie, ul. Zakładowa 4, sala 319, III p.

Data

7/06/2024   godz.: 10:00-14:00

Program warsztatów dostępny tutaj.

Zgłoszenie na warsztaty:

Wypełnij formularz zgłoszeniowy i zgłoś udział w warsztatach: https://forms.gle/JVkbQMgfw3V1buyx5

Podczas warsztatów będziemy pracować na własnych laptopach. Ilość miejsc jest ograniczona.

Skip to content