W dniach 20-22 listopada 2023 roku przedstawiciele zespół projektu LIFE AFTER COAL PL wzieli udział w Europejskim Tygodniu Wodorowym w Brukseli – European Hydrogen Week 2023

Nie ma absolutnie żadnych wątpliwości, że wodór będzie odgrywał kluczową rolę w transformacji energetycznej, zwłaszcza w zakresie zaspokajania szybko rosnących potrzeb na energię odnawialną. Dlatego też, w globalnym wyścigu do osiągnięcia celów porozumienia paryskiego, technologie wodorowe są coraz częściej w centrum uwagi i są obecnie uważane za kluczowe i realne rozwiązanie. Moment dla wodoru zdecydowanie nadszedł!

Podczas targów mieliśmy możliwość wzięcia udziału w ponad 25 sesjach tematycznych, żeby zagłębić się we wszystkie zagadnienia dotyczące wodoru: od trendów branżowych, kluczowych wyzwań, innowacji po najnowsze rozwiązania techniczne.

W trakcie konferencji odbyły się panele, w których wypowiadali się najbardziej znaczący interesariusze w branży wodorowej. Poruszona najważniejsze tematy stojące przed tą nową branżą, potrzebę zarówno pilności, jak i pragmatyzmu w tworzeniu ram regulacyjnych, wyjątkowe wyzwania stojące przed różnymi sektorami w zakresie dekarbonizacji i tego, w jaki sposób wodór może pomóc oraz jak pozostać liderem w branży, która przyciągnęła uwagę całego świata.

Zespół LIFE AFTER COAL PL miał możliwość nawiązania bezpośrednich kontaktów z wystawcami z branż wodorowych jak również instytucjami otoczenia biznesu.

Swoje stoisko na targach miało także Województwo Wielkopolskie reprezentowane przez Pana Jacka Wojciechowskiego, Członka Zarządu WW oraz pracowników Departamentu Gospodarki UMWW.

Skip to content